Maltas zemūdens pasaule

Malta godam tiek ierindota starp pasaules labākajiem daivinga galamērķiem: lieliska redzamība, unikāls daudzums kuģu vraku, plus vēl tādi bonusi kā stabilas Eiropas valsts drošība, interesanti apskates objekti arī virs ūdens un angļu valoda kā otra oficiālā valoda, kas stipri atvieglo ceļošanas praktisko pusi. Niršanas sezona Maltā ir visu gadu, bet ziemas mēnešos jārēķinās ar +14 līdz +18 grādu ”aukstu” ūdeni, tāpēc ieteicams nirt ar sauso hidrotērpu.

Maltā esam viesojušies divreiz – decembra sākumā 2014.gadā un decembrī-janvārī 2015./2016.gadā un secinājums ir, ka novembris – decembra sākums priekš mums ir ideāls laiks Maltas apmeklējumam: pilnīga nesezona, kas nozīmē, ka niršanas centros nav vasarai ierastās kņadas, gaisa temperatūra ir ap 20 un var būt arī drusku vairāk, tātad var pasildīties saulītē, bet nav neciešami karsts. Arī decembra beigas un janvāris šogad bija labi, ar gaisa temeratūru no +15 līdz +18 dienas laikā, kas mūs pilnībā apmierina, bet vakari bija vēsi un, pēc vietējo komentāriem spriežot, mums esot ļoti paveicies, jo parasti esot aukstāk.

Uz savas ādas esam pārbaudījuši un varam ieteikt divus daivinga centrus: Gozo salā Scuba Kings un Maltā Dive Systems, arī tad, ja gribat kaut ko vairāk kā izklaides daivu: pie Scuba Kings vīrs nokārtoja Rescue Diver kursu un pie Dive Systems Tec 40 un Tec 45 kursus un viss bija lieliski. Ja dodaties ap un pēc Ziemasssvētkiem, tad ņemiet vērā, ka ļoti daudzi niršanas centri un tūrisma pakalpojumu sniedzēji kopumā dodas atvaļinājumos, dažreiz pat līdz Lieldienām. Savukārt sezonā visi niršanas centri esot pārslogoti, tādēļ iepriekšēja rezervācija pēc iespējas ātrāk ir obligāta.

Lūk dažas bildes iedvesmai:

DCIM105GOPRO

DCIM105GOPRO

DCIM105GOPRO

DCIM105GOPRO

DCIM105GOPRO

P.S. Par Filipīnu zemūdens pasauli: šeit.