Soli pa solim pretī veselīgam dzīvesveidam

Mana diēta līdz šim lielā mērā balstījās uz nekā neēšanu pa dienu un šokolādi un Makdonalda čīsburgeriem vakariņās. Arī ar sportu vienmēr esmu bijusi uz Jūs: skolā es vienmēr krosu noskrēju nogāju pēdējā un sporta kluba gada abonementu izmantoju precīzi trīs reizes. Nu esmu sasniegusi to zolīdo vecumu, kad vairs nevar no sava organisma tikai ņemt, neko nedodot pretī, un arī dakteri mudina pievērsties veselīgam dzīvesveidam. Ir pienācis laiks: jāķeras vērsim pie ragiem un jāiepazīst veselīgā dzīvesveida pasaule.

Plāns ir vienkāršs – veselīgi ēst, pietiekami izgulēties, nodarboties ar jogu un ar sportiskām aktivitātēm, vēlams, svaigā gaisā. Galvenais – kā to realizēt un neatmest ar roku pēc pirmās nedēļas, kā tas neskaitāmas reizes ar mani ir noticis pēdējo divdesmit gadu laikā. Sākumam mani virtuālie padomdevēji būs trīs drosmīgas, uzņēmīgas un iedvesmojošas meitenes, kas ar veselīgu dzīvesveidu ir stājušās pretī savām veselības kaitēm: Ance no topivesels.lv, Līga no happywhispers.lv un Ella no deliciouslyella.com. Ar jogu esmu sākusi nodarboties Youtube video pavadībā, kur mans favorīts šobrīd ir Yoga with Adriene.

Ar saviem atklājumiem, īpaši veselīgas ēšanas ziņā, padalīšos arī šeit – apsolu publicēt tikai “bet tas taču garšo kā normāls ēdiens!” kategorijas receptes, nevis seleriju smūtijus. Mans pirmais atklājums: garšīgs, vienā acumirklī pagatavojams Vegānais melleņu jogurts no topivesels.lv, kas mūsmājās ir stabili ieņēmis cepto brokastu olu vietu.

Sastāvdaļas (2 porcijām):

  • 225 grami melleņu (protams, nav jāsver līdz pēdējam gramam, tik daudz ietilpst vienā paciņā mūsu iecienītāko saldēto melleņu)
  • 1 banāns
  • Pusglāze/apmēram 100 ml mandeļu piena (jo mūsmājās piena produktus nelieto, bet gan jau būtu labi arī ar “normālu” pienu).

Pagatavošana:

Visas sastāvdaļas sablenderē.

Pasniedz ar musli, granolu, riekstiem, žāvētiem augļiem, vai ko nu kuram garšas kārpiņas prasa un diēta atļauj.