Oda slinkumam (vai mieram. vai foršie blogi.)

Man tagad vajadzētu krāmēt čemodānus mūsu ceļojumam. Un mazgāt drēbes. Un rezervēt viesnīcu. Un papētīt, kā mēs tiksim uz lidostu. Un veikt manikīru-pedikīru un nokrāsot matus un ko nu vēl koptas sievietes dara regulāri un pirms ceļojumiem it īpaši. Un iztīrīt ledusskapi. Un nopirkt bērnam atbilstoša izmēra pidžamas, jo viņa vairs kājas nevar iztaisnot. Un apliet manas nabaga pusnokaltušās puķes. Un iziet ar bērnu pastaigā, jo mēs neesam bijušas ārā jau četras dienas ar attaisnojumu, ka mēs sargājamies saaukstēties pirms ceļojuma. Un atsākt vingrot un jogot. Un pabeigt aizsākto grāmatu (Elenas Ferrantes ”Neapoles” stāstus. Es kaut kā esmu uz viņiem uzkārusies. Pamest žēl, bet uz priekšu arī neiet). Un mēģināt sarunāt rīt tikt pie zobārsta, jo man sāka sāpēt tas zobs, ko man lika izraut jau pirms gada, un sāka kustēties un sāpēt vēl viens.

Tā vietā es lasu blogus. Atkal. Un, lai vismaz kaut kā attaisnotu savu slinkumu, rekur padalos ar interesantāko:

Latviešu valodā

  • Zane Eniņa atkal ir ceļā!! Šoreiz Āzijā. Mans ikdienas rituāls un prieks ir lasīt par Zanes piedzīvojumiem, un es pat nedaudz uzvelkos, ja kādu dienu raksts izpaliek :) Lasi šeit: mugursoma.lv
  • Es fanoju par abolsarabeli (paldies, Ilona, par ieteikumu!). Pēdējo stāstu, ”Kā mēs Miu satikām,” esmu pārlasījusi jau reizes piecas
  • Mani divi kulināro blogu ”atklājumi” (ko visi jau sen lasa) – krustnaglina.lv. (Krustnagliņu uz mazā bēbīša auklēšanas brīdi ir pārņēmis Krustnagliņš, un es smējos locīdamās, ka bloga super veselīgo recepšu vietā tagad ir saldētās mīklas un pirktās šokolādes ”Pikucis” un ”Roltona burgeris,” kura pagatavošanai nepieciešams ”dafiga” eļļas un gatavošana notiek ”pēc čuja”). Un otrs – superskaistais un iedvesmojošais divi10.com (paldies, Vineta, par ieteikumu!)

Angļu valodā

  • Mēģinot aptvert ASV prezidenta vēlēšanu iznākumu, man bija interesanti palasīt, kas maniem mīļākajiem blogeriem, Erin no Reading my Tea Leaves un Geraldine no Everywhereist, ir sakāms par tēmu. Kā parasti, spēcīgi.
  • Mani atklājumi, no kuriem nevaru atrauties: Beautifultribe (forša trīs bērnu mamma raksta par ”family life, homeschooling, a friendly home and anything else that feels like it fits”). Tad vēl Funnelogychannel (par pasauli caur ēdienu, un tas ir daudz daudz interesantāk un nopietnāk un dziļāk nekā izklausās. Sāc ar šo rakstu, nu ir tak traki labs, vai ne?). Un visbeidzot,  Thebloggess (dienās, kad viņas depresija atlaižas, The Bloggess raksta ļoooti jautrus rakstus. Lasot šo, es biju gar zemi).
  • Un  šis raudamgabals no Narrative.ly. Ārstu stāsti par bērniņu piedzimšanu. Šajā vietā es raudātu, arī simto reizi pārlasot: ”He doesn’t seem to hear me as he touches his finger to his new daughter’s hand, and she curls her five fingers around its tip. This is only a reflex, but for him, she’s holding his hand for the first time.” (Un man atkal asaras birst kā pupas un Marta uz mani skatās ar ”Mamm, tu ko?” skatienu, un man jāraud vēl vairāk. Pēcdzemdību hormoni ir traka lieta).

Labi, man jāiet kaut ko lietderīgu padarīt (noskatīties pāris sērijas ”Affair” Netfliksos, visticamāk). Un tad jau vakars klāt un jānoskatās ”Izklausies redzēts” un jāiet gulēt. Rīt būs atkal jauna diena. Nekad nevajag darīt šodien to, ko var atlikt uz rītu.