Hroniska neplānotāja sagatavošanās darbu saraksts

Kad vīram pateicu, ka gatavojos stādīt sarakstu ar ceļojuma plānošanas obligātajiem soļiem, viņš pajautāja – bet ko tu tur rakstīsi, mēs taču ceļojumus neplānojam! Taisnība, motoceļojumos/Eiropas braucienos mēs tiešām dodamies, īsti nezinot galamērķi, kāda tur plānošana.

Bet dodoties uz ļoti tālām zemēm, zināmu plānošanas minimumu mēs tomēr ievērojam. Lūk, mūsu obligāti darāmo darbiņu liste. Nekas papildus parasti netiek darīts, un pāris darbiņi no šīs listes bieži aizmirsti, bet kopumā mūsu tālo braucienu priekšdarbi izskatās šādi:

Pirms pasūtīt aviobiļeti, noskaidrot:

  1. Kādas ir obligātās prasības ieceļošanai konkrētajā valstī: vai ir nepieciešama vīza (ja jā – cik sarežģīti un dārgi to iegādāties),  kādas ir prasības pases derīguma termiņam, vai ir kādas obligātās potes, bez kurām nelaiž iekšā. Šo informāciju parasti sameklēju attiecīgās valsts imigrācijas, tūrisma vai tamlīdzīgu dienestu mājas lapās. Ja viss izklausās pārāk sarežģīti, tad domu par šo valsti atmetam – mēs esam drausmīgi slinki un neapskatīto valstu saraksts ir gana garš.
  2. Vai tur nav ziema/lietus sezona.
  3. Kādas ir pārvietošanās iespējas pa valsti (mums, piemēram, interesē auto noma, un ir valstis, kur tādas iespējas nav) un kādas ir prasības, lai iznomātu auto (daudzās valstīs prasa starptautisko autovadītāja apliecību).
  4. Kādas ir nakšņošanas iespējas (ir valstis, kur viesu nami, hosteļi, kempingi un tamlīdzīgas cenā draudzīgas apmešanās iespējas ir ļoti nelielas). 2.-4. punktā pārāk neiedziļinos, paskatos, kas teikts Lonely Planet mājas lapā, un ar to ir gana.

Pirms lidojuma:

  1. Nokārtot veselības apdrošināšanu.
  2. Noskaidrot, kādu apģērbu ņemt līdzi, vadoties gan no laika apstākļiem, gan vietējām paražām un reliģijas (gari svārki utml. musulmaņu zemēs utt.) gan iespējām piekopt iecienītos hobijus (staigāšanas zābaki? daivinga kompjūters?)
  3. Nopirkt Lonely Planet ceļvedi.
  4. Pasūtīt naktsmītni pirmajai naktij. To ne vienmēr izdarām un parasti nožēlojam – pēc padsmit stundu lidojuma gribas ātrāk ieiet dušā un atkrist gultā, nevis ar smagām mugursomām klīst pa karstu, nepazīstamu pilsētu un atgaiņāties no uzmācīgiem pakalpojumu piedāvātājiem.

Lidojuma laikā

Lasīt ceļvedi, ar krāsainiem flomasteriem atzīmēt svarīgākās vietas, drusciņ iedzert vīnu un pamazām jukt prātā no laimes – JO PIEDZĪVOJUMS TŪLĪT SĀKSIES!!!